Denizli ili içerisinde öğleden sonrasında etkili olmaya başlayan sağanak yağıştan dolayı Buldan ilçesinde de araçların bazıları yolda kalmış oldu. Mahsur kalmış olan araçları ise itfaiye ekipleriyle birlikte belediye ekipleri kaldıkları yerlerden kurtardı.

Denizli ili içerisinde etkili durumda bulunan sağanak yağış ilçelerin bazılarında etkisini devam ettiriyor. Buldan ilçesi içerisinde sele dönüşmüş olan bu etkili yağış, vatandaşlara da çok zor anları yaşatmış oldu. Yenicekent Mahallesi içerisinde seyir durumunda bulunan otomobiller, ani bir şekilde bastırmış olan yağıştan dolayı su altında kalmış olan yol üzerinde mahsur kaldı. Selin vurmuş olduğu yol üzerinde mahsur kalmış olan vatandaşları kurtarabilmek amacıyla itfaiye ekipleri ile birlikte belediye ekipleri de adeta seferber oldu. Ekipler iş makinaları ile mahsur kalmış olan araçları kurtarma çalışmalarını başlatmış bir vaziyette.

Diğer taraftan etkili durumda bulunan yağış, tarım arazileri üzerinde de sele sebep oldu. Bölgenin temel geçim kaynaklarından bir tanesi arasında yer alan üzüm bağlarının sular altında kalmış olduğu açıklanırken, bu selden dolayı çok büyük bir ölçüde maddi hasar oluşmuş olduğu da açıklandı.