Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde bir ambulansla otomobilin çarpışması sonrasında, aralarında ambulansta yer alan bir hastayla birlikte 2 tane sağlık görevlisinin de yer aldığı 7 kişinin yaralandığı açıklandı.

Alınmış olan bilgiye bakılır ise, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yer alan 415 Sokak içerisindeki kontrolsüz kavşak üzerinde Metin Bülbül (35) yönetiminde bulunan 20 BEV 76 plakasına sahip bir ambulansla birlikte Ahmet Ünal idaresinde bulunan 20 HH 431 plakasına sahip bir otomobil çarpıştı.

Çarpışmanın etkisi ile birlikte ambulans ise yan yattı. Vatandaşların ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın yaşanmış olduğu yere sağlık ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri ve de polis ekipleri yönlendirildi.

Ambulansın şoförü sıkışmış olduğu araç içerisinden itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Kaza esnasında, sürücüler ile birlikte ambulansta yer alan hemşirelerden Derya Kahraman (32) ile birlikte Bahar Çolak (23), hasta olan Zeynep Taş (78) ile birlikte otomobilde yer alan yolculardan Firidevs Berrin Ünal (8) ve de Firidevs Ünal (57)’ın yaralandığı açıklandı.

Yaralı durumdaki vatandaşlar olayın yaşanmış olduğu yere gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından kent içerisinde yer alan hastanelere götürüldü.