Oyunculardan Demet Akbağ, geçtiğimiz akşam Quality isimli ödül törenine katılım gerçekleştirdi. Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü almış olan Demet Akbağ, törenden önce ise gazeteciler ile kısa bir süre sohbet etti. 13 Mart tarihi içerisinde eşi Zafer Çika’yı trafik kazası esnasında kaybetmiş olan Akbağ, gecenin ilerleyen saatleri içerisinde ise duygu dolu anlar yaşamış oldu.

Gecenin sonlarına doğru şarkılara eşlik etmeye başlayan Demet Akbağ, mikrofon kendine uzatıldığında Zeki Müren’e ait olan ”Sorma” isimli şarkısı seslendirdi. 3 ay gibi kısa bir zaman öncesinde eşi Zafer Çika’yı trafik kazası esnasında kaybetmiş olan Demet Akbağ, gözyaşlarına hiç bir şekilde hakim olamadı. Akbağ’ın bu duygu dolu anları da orda yer alan kameralara saniye saniye yansıdı.

İzmir ilinden Çeşme çeşme yönüne doğru seyir halinde bulunan Muammer Renda idaresinde olan 35 S 7580 plakasına sahip cipin Narlıdere – Güzelbahçe bölgesinde şarampole devrilmesi sonrasında ağır bir şekilde yaralanmış olan ünlü durumdaki oyunculardan Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika, kaldırılmış olduğu 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan bütün müdahalelere karşın hiç bir şekilde kurtarılamamıştı.