Denizli ili içerisinde yaz mevsiminin gelmiş olmasıyla birlikte semt pazarlarında satılan sebze ile meyve fiyatları da düşmeye başladı. Azalmış olan fiyatlar vatandaşlardan bir kısmını memnun etmiş durumdayken bir kısmı da mevsimine bakıldığında yine de fiyatların çok daha yüksek olduğu için dert yakınmış oldu.

Pazardaki esnaf domatesin üretim merkezi olarak öne çıkan Antalya ilinde sezon açıldığında 7 ila 8 Türk Lirası tutarına kadar yükselmiş olan fiyatların bu hafta içerisinde çok hızlı bir düşüş gösterip 1.5 Türk Lirası tutarına kadar inmiş olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra organik durumdaki tarla domatesinin satış fiyatının da 4 Türk Lirası tutarından alıcı bulmuş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bunun yanında biberin fiyatları da geçmiş olduğumuz hafta 1.5 Türk Lirası tutarındayken bu hafta içerisinde yükselip 2 ila 2. 50 Türk Lirası seviyelerinde seyretti. Fiyatların isteğe göre değişmiş olduğunu da vurgulamakta bulunan pazar esnafı patlıcanın 4 Türk Lirası tutarında bulunduğunu, satışın adedine göre fiyatının düşebilecek olduğunu da belirttilen. Esnafın çok daha düşük ve de uygun bulmuş olduğu fiyatlardan dolayı vatandaşların bir kısmı memnun durumdayken bir kısmı da fiyatların halen daha yüksek olduğu için dert yakınmış durumdalar.