Denizli ilinin Acıpayam ilçesi içerisinde yer alan Dalaman Çayı’nda balık tuttuğu esnada su seviyesinin ani bir şekilde yükselmesi sonrasında mahsur kaldıkları bilgisine ulaşılan bir tanesi çocuk 4 şahıs itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Alınmış olan bilgiye bakılır ise, Suçatı Mahallesinde yer alan Gediz bölgesindeki taşlardan oluşan adacık üzerinde balık tutmakta bulunan Hakan (34) ile birlikte Nurettin Hüsünbeyi (49), Ali Kalaycı (44) ve de oğlu Hakan Kalaycı (8), su seviyesinin ani bir şekilde yaklaşık olarak 2 metre kadar yükselmesi sonucunda mahsur kalmış oldu. Balık tutmak amacıyla gelmiş olanların mahsur kaldıklarının farkına varanlar bu durumla alakalı olarak hemen itfaiyeye ihbarda bulundu.

Olayın yaşanmış olduğu yere ise Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı bulunan su altı arama ve kurtarma ekipleri yönlendirildi.

Dalgıçlar ise, halat yardımı ile adacık üzerinde mahsur kalmış olanları kurtardı. Kurtarılmış olan kişiler ise, ifade işlemleri amacıyla jandarma karakoluna gönderildi.