Denizli ili içerisinde değişik okullarda okuyarak bir araya gelip müzik grubu oluşturmuş olan liseliler, kentin sokakları üzerinde dolaşarak vatandaşlara adeta bir müzik ziyafeti sunmakta. Öğrencilerin çalmakta olduğu müzik aletlerinden en fazla dikkat çekende elektrogitar olarak öne çıkmış durumda.

Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde liseli öğrencilerin oluşturmuş olduğu müzik grubu çok fazla dikkat çekmekte. Değişik okullarda öğrenimlerine devam ederken bir araya gelip bu grubu oluşturmuş olan gençler, sokaklar üzerinde enstrüman çalarak şarkılar söylemekteler. Liselilerin çalmış olduğu enstrümanlar arasından en fazla ise elektrogitar dikkat çekmekte. Aynı zamanda harçlıklarını da çıkartmış olan müzik sevdalısı bu gençler, vatandaşlardan bazıları kendilerini engellemeye çalışıyor olsa bile çalıp söylemekten hiç bir şekilde vazgeçmemekte.

Elektrogitar çalmakta bulunan 17 yaşında olan Onurhan Şahan, sokak üzerinde çalmanın kente kültürel açıdan büyük bir katkı sağladığını ifade ederek; ”Sokak üzerinde çalmak Denizli ilimizde kültürel açıdan fazlası ile iyi. Bende bir öğrenci olarak kendi harçlıklarımızı çıkartmak amacıyla bir emek vermekteyiz. Bu grup içinde yer almak fazlasıyla büyük bir şeydir bizler için. İnsanlar ise her gün gelerek bizi desteklemeye devam ettikçe fazlasıyla mutlu olmaktayız. Gitarımı çaldığım esnada fazlası ile eğleniyorum, fazlasıyla da özgür hissetmekteyim. Kendi çapımda bir şeyler yapmaktayım ve aileme hiç bir şekilde yük olmadan kendi harçlığımı çıkartabilmekteyim. Böyle bir durum beni fazlasıyla da mutlu etmekte” ifadelerine yer verdi.