Denizli ili içerisinde, jandarma teşkilatının 180. kuruluş senesi dönümü törenlerle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı içerisinde gerçekleştirilmiş olan tören, saygı duruşunda bulunulmasının hemen sonrasında İstiklal Marşı’nın okunması ile başlamış oldu. İl Jandarma Komutanı görevinde bulunan Albay Metin Düz, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, jandarma teşkilatının Türkiye Cumhuriyeti’nin gücüyle birlikte teminatı olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Milletten almış oldukları güç ile görevlerini fedakar bir şekilde yerine getirmeyi sürdürdüklerini ifade eden Düz, konuşmasını şu şekilde devam ettirdi;

”Teşkilatımıza hizmet etmekte olan büyüklerimiz ile birlikte şehitlerimizi de minnetle anmaktayız. Teşkilat görevlileri olarak halkımızın emrinde onlar ile iç içe bir durumdayız. Devlet bizlere vatana ve de halka hizmet amacıyla bir görev vermiş oldu ve biz ise bu durumu en iyi biçimde yapmak amacıyla bütün çabamızla gece ve gündüz ayırt etmeden çalışmayı sürdürmekteyiz. Emniyet ile birlikte öteki kamu teşkilatlarıyla da fazlasıyla güzel bir biçimde omuz omuza verip çalışmaya devam ediyoruz. Devletimizin vermiş olduğu teknolojik olanakları ise sonuna kadar halkımızın güvenliği amacıyla kullanmaktayız.”

Daha sonrasında ise arama ve kurtarma köpeklerinden ”Bekar” ile birlikte narkotik köpeklerinden ”Evlat” bir gösteri gerçekleştirdi, sonra ise yerli ve de milli silahların tanıtılmakta olduğu tören esnasında başarılı durumaki jandarma personellerine ödülleri verildi.