Trafik üzerinde seyir durumunda olan şoförlerin trafik kurallarına uymaya devam etmeleri, trafik işaret ile birlikte işaretçilerine riayet etmeleri hususunda bir farkındalık oluşturabilmek, çocuklara da trafik bilincinin yanı sıra kültürünün yerleştirilmesi maksadıyla İç İşleri Bakanlığı’nın tarafından gerçekleştirilmiş olan ”Dikkat bizden notlar bizden” isimli proje resmen başlatılmış durumda.

Ramazan bayramının ilk günü itibariyle görev başında bulunan ve de bayram dönüşü esnasında yoğunluğun artmış olduğu cuma ile birlikte cumartesi günlerinde kazaları önleyebilmek maksadıyla Denizli İl jandarma Komutanlığı’na bağlı bir şekilde görevlerine devam eden Trafik Timlerinin tarafından yollar üzerinde 24 saat boyunca çeşitli denetlemeler gerçekleştirildi.

Yapılmış olan denetimler esnasında şoförler ile birlikte yolcuların ilk önce bayramları kutlanıp şeker ikramında bulunuldu. Ekipler, şoförlere özellikle de emniyet kemerinin ölümleri %45 oranında, ölümcül bir durumdaki yaralanmaları ön koltuk üzerinde oturanlar açısından %50 oranında, arka koltukta oturmakta olanlar açısından %75 oranında azaltmış olduğu hususunda uyardı. Hız kuralları ile birlikte takip mesafesinin ne kadar önemli olduğu, uykusuz ve de yorgun bir şekilde araç kullanmanın kazalar üzerindeki rolü gibi çok önemli konuları da vatandaşlara açık bir şekilde anlatmış olan ekipler, hazırlanmış durumdaki eğitici broşürlerin dağıtımını da gerçekleştirdi.

Araç içerisinde yer alan çocuklara da ”sürücü seyahat karnesi” verilip aracı kullanmakta olan anne ve de babalarını değerlendirmelerinin sonrasında doldurmuş oldukları karneleri açıklanan internet adreslerine yüklemelerini talep edildi. Yüklenmiş olan karnelerin arasından en fazla beğeni almış olan ilk 100 tane öğrenci içi Jandarma Genel Komutanlığının tarafından bisiklet hediyesinin verileceği ifade edildi.