Güzel oyuncu ve de sanatçılardan biri olan Emel Sayın, Hülya Koçyiğit’in TRT 2 kanalı içerisinde yayınlanmakta olan Film Gibi Hayatlar isimli programa konuk olarak katıldı. Sayın, özel yaşamıyla alakalı çok samimi açıklamalar gerçekleştirirken en büyük pişmanlığını ise evlat sahibi olamamak durumda bulunduğunu ifade etti.

Çocukluk arkadaşı da olduğu Koçyiğit’le geçmişten günümüze pek çok konuyla alakalı sohbet etmiş olan Sayın; ”Kimse bunu bilmez ancak bizler çocukluk arkadaşlarıyız. Annelerimizin sayesinde tanışmıştık ve iyi ki de o zamanlarda tanışmışız” ifadelerine yer verdi; ”Yaşamdaki en büyük pişmanlığın nedir” şeklinde sorulan soruya da ”Evlat sahibi olamamış olmak” şeklinde yanıt vermiş olan sanatçı, evlat sevgisinin yerine yeğenlerini koymuş olduğunu ve onları fazlası ile sevdiğini ifade etti.

Müzikle ilişkisinin ise fazlasıyla küçük yaşlarda başlamış olduğunu ifade eden Emel Sayın, ilk anımsadığının ise daha 6 yaşında müzik dersi içerisinde söylemiş olduğu ağıt olduğunu ifade ederek; ”O gün geçtikten sonra her sınıf müzik dersi olduğunda beni çağırmaya başlamıştı, okulun adeta bir assolisti gibiydim.” ifadelerine yer verdi. İlk sinema filmiyle ilgili teklifinin ise sahne almış olduğu mekanın kulisi içerisinde edildiğini ifade eden Emel Sayın, Ayhan Işık’la beraber oynayacağını söylemiş olduklarından fazlasıyla heyecanlandığını da açık bir şekilde dile getirdi.