Instagram platformu üzerinde en fazla takip edilmekte olan hesaplar üzerinde 3. sırada yer alan Selena Gomez, sağlığına odaklanmak amacıyla uygulamayı silmiş olduğu açıklamasını yaptı. Gomez açıklaması içerisinde; ”Benim neslimi ciddi anlamda mahveden şey sosyal medya oldu.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Her bir fırsatta sosyal medya platformlarının tehlikeli taraflarından söz etmekte olan Gomez, sağlığını çok kötü bir şekilde etkilediğinden dolayı Instagram platformunu silmiş olduğunu ifade etti. ”Live with Kelly and Ryan” isimli program içerisinde ünlü durumdaki şarkıcı, 152 milyon tane takipçisiyle eskiden sık bir şekilde iletişime geçmiş olduğunu lakin bu artık uygulamanın onu depresyona sokmuş olduğu itirafında bulundu. Gomez’in yapmış olduğu hesaplarını artık ekibi yönetmekte ve yalnızca özel bir durum olduğu zaman kendisi paylaşım yapmakta.

Sözlerine şöyle devam etmiş olan Selana Gomez sonrasında ise,; ‘Bir zamanlar Instagram uygulaması içerisinden hiç bir şekilde çıkmazdım. Bana soracak olursanız, sosyal medya gençler açısından fazlası ile sağlıksız bir duruma gelmiş durumda. Uygulama telefonumdayken sürekli yorumları okuyordum ve üzülüyordum. Dünyada çok kötü şeyler oluyor. Fakat benim neslimi asıl mahveden sosyal medya oldu.” ifadelerini kullandı.