Denizli ili içerisinde bir tane inşaattan yaklaşık olarak 70.000 Türk Lirası tutarında demir çalmış olduğu iddia edilen 3 tane şüpheli çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilmiş olan bilgiye bakılır ise, Merkezefendi ilçesinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi içerisindeki bir tane inşaattan, inşaat yaparken kullanılmakta olan demir malzemelerin çalınmış olduğu şeklindeki ihbar üstüne polis ekipleri hızlı bir şekilde harekete geçti. Polisler yapmış oldukları teknik takip ile birlikte incelemeler sonrasında, değişik günler içerisinde aynı inşaat içinden yaklaşık olarak 70.000 Türk Lirası değerine sahip demir ağırlıklı inşaat malzemelerini Oktay G. ile birlikte Mehmet K. ve de Mustafa Ç.’nin çalmış olduğunu tespit etti. Şüpheli olanları yakalamak amacıyla bir çalışma başlatmış olan ekipler, gerçekleştirilmiş olan özel operasyon kapsamında, şüpheli şahısları 20 EG 119 plakasına sahip açık kasalı ticari araç ve içinde yer alan inşaat malzemeleri ile kıskıvrak yakaladı.

Şüpheli şahısların, polis merkezi içerisinde vermiş oldukları ilk ifadelerine bakıldığında, daha öncesinde çalmış oldukları inşaat malzemelerini değişik ilçelerde satmış olduklarını belirttikleri bilgisine ulaşıldı. Aracın içinde ele geçirilmiş olan demir inşaat malzemeleri ise sahibine teslim edilmiş oldu. Farklı hırsızlık suçları sebebiyle de aranmakta oldukları tesit edilmiş olan şüpheli şahıslar da polis merkezi içerisindeki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilmiş oldu.

Hakimin karşısına çıkartılmış olan Oktay G. ile birlikte Mehmet K. ve de Mustafa Ç. mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine yollandı.