Oyunculardan Tuvana Türkay ve 3 seneden beri bir dargın bir barışık bir şekilde aşk yaşamakta olan Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcularından Alper Potuk geçtiğimiz gece Türk Hava Yolları ile İstanbul ilinden Dalaman’a gideceklerdi. İstanbul Havalimanı’na çok erken gelmiş olan Tuvana Türkay uçağa yalnız bir şekilde bindi. Sevgilisi geciktiğinden dolayı da uçaktan çıktı. Hemen sonrasında ise Instagram üzerinde Türk Hava Yollarına adeta ateş püskürdü.

Yapmış olduğu paylaşım içerisinde ”Rezilsin sen Türk Hava Yolları. Uçak halen körükten ayrılmamışken kapıda yer alan yolcuyu almamak, yakını burda beklediği esnada. Ben uçaktan ayrılmaktayım ancak siz yolcuyu almamaktasınız” şeklinde bir yazı yazdı.

Tuvana Türkay yapmış olduğu bu paylaşımı ile birlikte mağdur olduğunu ileri sürerken Türk Hava Yolları’ndan gelmiş olan şu söz konusu açıklama da gerçekleri ortaya çıkartmış oldu; ”00:45 seferi için 00:41’de gelmiş olan Alper Potuk, Tuvana Türkay’ı arayıp ”Beni bu uçağa almamaktalar. Uçaktan in ve sonrasında rötara girsin” şeklinde konuşmuştur. Bu durumun üstüne uçaktan inmiş olan Tuvana Hanım bahsi geçen sosyal medya paylaşımını gerçekleştirmiştir. Öte yandan kendisi uçağa bindiği esnada, görevli personele Alper Bey yetişemez ise tek başına uçacak olduğunun bilgisini de vermiştir.”

Özel bir bilgi: Türk Hava Yollarının kurallarına bakıldığında; iç hat uçuşları içerisinde check in ile ilgili işlemler uçuştan 45 dakika öncesinde bitirilmiş olmak mecburiyetinde.