Görme engelli olanların tekstil eşyası aldığı esnada yaşamış olduğu problemleri çözebilmek amacıyla harekete geçmiş olan Denizli ilindeki bir tekstil firması, çok özel bir nakış teknolojisi kullanmaya başlayıp Braille alfabesi baskısına sahip havlu ile birlikte bornoz ve de nevresim üretimi gerçekleştirdi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet göstermeye devam eden ve de 24 tane ülkeye ihracat gerçekleştiren DOK-SAN Denizli Dokuma Sanayi Anonim Şirketi, sosyal sorumluluk projesinin dahilinde Denizli Altınokta Körler Derneği’yle bir iş birliği gerçekleştirdi.

Görme engelli durumdaki bireylerin tekstil ürünü aldığı ve kullandığı esnada yaşamış oldukları sıkıntılara çözüm bulabilmek amacıyla bir proje geliştirmiş olan şirket, 1 sene devam eden çalışma sonrasında özel bir nakış teknolojisi ile birlikte İngilizce ve de Türkçe Braille alfabesi baskısı yapılmış havlu ile birlikte bornoz ve de nevresim üretimi gerçekleştirdi.

Ürünlerin üst kısmına Braille alfabesinin yanı sıra telefon ve de tabletler kullanılarak sesli bir şekilde yardım verebilmekte olan karekodları da yerleştiren şirket, isteğe göre konfeksiyon ürünlerine özel olarak üretim planı gerçekleştirdi.

Firmanın Ar-Ge Müdürü görevinde bulunan Ali Dildar, ürünlerin tanıtılmasıyla ilgili olarak Denizli Gazeteciler Cemiyeti içerisinde gerçekleştirilen toplantı esnasında yapmış olduğu açıklama esnasında projenin her bir aşamasında engelli durumdaki bireylerin görüşlerinin alınmış olduğunu, ürünlerin piyasaya çıkartılmak amacıyla hazır bir durumda olduğunu da dile getirmiş oldu.