Fildişi Sahili içerisinde bir tane markette tanışmış olan Nzore Venessa ve Murat Kara, Denizli ilinin Bekilli ilçesi içinde evlendi.

Bekilli ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren 24 yaşında bulunan Murat Kara, geçtiğimiz sene ailesiyle beraber plastik malzeme ile temizlik ürünlerinin ticaretini yapmak maksadıyla Batı Afrika ülkelerinden biri olan Fildişi Sahili’ne yerleşmiş oldu. Kara sonrasında ise, Abidjan kentinde yer alan bir market içerisinde 23 yaşında bulunan Nzore Venessa’yla tanıştı. Bir zaman geçtikten sonra evlenme konusunda karar vermiş bulunan çift, geçtiğimiz kasım ayı içerisinde de nişanlandı.

Kara’nın babası olan Himmet Kara’nın 14 Mart tarihi içerisinde yaşamını yitirmiş olmasından dolayı da çiftin düğün tarihi ertelenmiş oldu. Bu zamana kadar alınmış olan nikah tarihinden önce gelin ile birlikte damat hazırlıklarını bitirdi ve Sevindik Evlendirme Salonu içerisinde yaşamlarını birleştirme konusunda karar aldı.

Damadın yakınlarıyla birlikte arkadaşlarının tarafından ”Zeynep” şeklindeki isim ile çağrılmış olan Nzore Venessa, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisine, eşini ilk defa market içinde alışveriş gerçekleştirdiği esnada gördüğünü ifade etti. Venessa açıklaması içerisinde; ”Eşim tavuk alabilmek amacıyla markete gelmiş idi. Sonrasında ise benden telefon numaramı talep etti. Ben de isteği üzerine verdim. Onu ilk gördüğüm zaman tüylerim de adeta diken diken olmuş idi. İlk görüş esnasında aşık oldum. Eşimi fazlasıyla seviyorum.” ifadelerine yer verdi.