Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde 4 gün öncesinde sabah erken bir saatte işe gitmek amacıyla evinden çıkmış olan esnaf Özay Öztürk (47), polisler tarafından Sarayköy ilçesi içerisinde bulunmuş oldu. Öztürk’ün ise geçici bir hafıza kaybı yaşamış olduğu ortaya çıkmış bir durumda.

Üçler Mahallesi içerisinde damacana su ticareti yaparak geçimini sağlayan evli ve de 3 tane çocuk babası olduğu bilgisine ulaşılan Özay Öztürk, pazartesi gününde saatler 08:00 civarında, işine gitmek amacıyla evinden çık. Öztürk’ten ise, bir daha hiç bir şekilde bir haber dahi alınamadı. Öztürk’e hiç bir şekilde ulaşamamış olan yakınları, polis ekiplerine kayıp başvurusunda bulunmuş oldu. Polisler ise, Öztürk’ün en son ormanlık araziye gittiği esnada görülmüş olduğunu belirledi. Bunun üstüne ise Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)na bağlı ekipler, Üçler ile birlikte Karahasanlı mahallelerinin üst bölümlerinde yer alan ormanlık alan içerisinde arama çalışması başlatmış oldu.

Aramalar devam ederkense Öztürk, dün akşam üzeri, Denizli iline yaklaşık olarak 30 kilometrelik bir mesafede yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde bulundu. Öztürk’ün ise, devriye görevi gerçekleştiren polis ekiplerinin yanına gelip, evinin yolunu bulamamış olduğunu ifade ettiği belirtildi. Bunun üstüne kimlik kontrolü gerçekleştirmiş olan polis ekiplerinin, Öztürk’ün kimliğini tespit etmiş oldukları belirtildi.

Kaybolduğu 3 gün süresince geceyi de dışarda geçirmiş olduğu değerlendirmesi yapılan Öztürk, götürülmüş olduğu polis merkezi içerisinde yakınlarına teslim edilmiş oldu. Denizli Devlet Hastanesi’ne muayene amaçlı götürülmüş olan Öztürk’ün, geçici bir şekilde hafıza kaybı yaşamış olduğu ifade edildi. Kaybolduğu zaman dilimi içinde tam olarak neler yaşamış olduğunu bilmediği de belirtilen Öztürk’ün hastane içerisindeki tedavisinin sonrasında yakınlarını anımsamaya başlamış olduğu da ifade edildi.