Denizli ilinin Merkezefendi Belediyesi, kendisine ait bir iş kurma konusunda isteği bulunan engelli vatandaşlara, Engelsiz Yaşam Akademisi içerisinde uzman durumdaki personeller eşliğinde danışmanlıkla ilgili bir hizmet vermekte.

Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesisinin Gümüşçay Mahallesi içerisinde yer alan Engelsiz Yaşam Akademisi içinde engellilere 2 tane sosyal hizmet uzmanıyla birlikte 2 tane psikolog da hizmet vermekte. En az %40 ile birlikte %40 üstünde engeli bulunan vatandaşların faydalandığı hizmetle alakalı olarak en son başvuruların 14 Haziran tarihi olduğu ifade edildi. Bugüne kadarki dönem içerisinde 80 taneye yakın engelli durumdaki vatandaşın faydalanmış olduğu danışmanlık hizmeti bu defa ise ilin tamamına yayılmış bir durumda. Müracaat etmiş olan her bir engelli vatandaşa danışmanlıkla ilgili bir hizmet verilmekte.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan, engelli durumdaki vatandaşların her zaman yanlarında bulunduklarını ifade edip; ”Engelli durumdaki vatandaşlarımızın yaşamını çok daha basit bir vaziyete getirmek amacıyla çalışıyoruz. Bu konuyla alakalı olarak fazlasıyla hassasız. Bu söz konusu danışmanlık hizmetimizle birlikte de pek çok engelli vatandaşımız kendi işini kuracak olduğuna inanmaktayız” ifadelerine yer verdi.