Sosyal medya fenomenlerinden biri olan Enes Batur Sungurtekin’in yeni çıkartmış olduğu sinema filmi ”Enes Batur Gerçek Kahraman’a beklenmekte olan ilgi hiç bir şekilde gösterilmedi. Film sadece 84 bin 513 kişi ile açılırken Batur’un daha önceki çıkan filminden 5 kat daha az bir şekilde izlendi.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? isimli sinema filminin devam halkası olarak çekilen Enes Batur Gerçek Kahraman büyük umutlar ile vizyona girmişti. Youtuberlardan Enes Batur’un yeni çıkartmış olduğu filmi Gerçek Kahraman, gişe içerisinde umduğunu hiç bir şekilde bulamadı. Enes Batur, filmin galası esnasında hedefi fazlası ile yüksek tutmuş ve gelmiş geçmiş en yüksek seviyedeki gişeye ulaşmayı istediği açıklamasını yapmıştı.

1 haftalık zaman içerisinde Enes Batur Gerçek Kahraman isimli sinema filmi sadece 85.000 kişi tarafından izlenmiş oldu. Serinin çıkmış olan ilk filmi Hayal mi Gerçek mi isimli yapımı da ilk hafta içerisinde 160.000 kişi izlemişti.

Filminin vizyona girmesi için daha günler kalmışken Damla Aslanalp ile dünya evine girmiş ve bu söz konusu evliliğin filmin reklamı olduğu konusunda söylentiler çıkmıştı. Batur’un gişe içerisinde elde etmiş olduğu rakamların sonrasında ise ”Evlilikte hiç bir şekilde kurtarmadı” şeklinde yorumlar yapıldı.