Ünlü durumdaki sunuculardan Mehmet Ali Erbili 18 Ekim tarihi içerisinde evinin banyo kısmında düşüp hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye götürüldükten sonrasında ise eski bir hastalığı olan kaçış sendromu yeniden nükseden Erbil’in doktoru görevindeki Jan Klod Kayuka, şovmenin sağlık durumuyla ilgili her geçtiğimiz gün iyileşme olduğunu ifade etti

Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla alakalı olarak bilgi aktaran Kayuka, şu şekilde konuşma yaptı; ”Mehmet Ali fizik tedavi içinde çok iyi bir yanıt vermekte. Kolları da şu anda iyi bir duruma gelmiş oldu. Ayaklarını atabiliyor ve de yürüyor. Tabii ki de uzun soluklu olan bir yürüyüş değil bu, kısa zaman içerisinde yoruluyor ancak durumu da iyiye gitmekte. Uzun bir zaman oldu ve hastane ortamı içerisinden sıkılmaya başladı. Zaten bu kadar uzun bir zaman boyunca kim kalmayı ister ki hastanede? Kendisi sıkılmakta ancak o da çok mutlu sürecin iyiye doğru gidiyor olmasından.”

227 günden beri tedavisi devam eden Mehmet Ali Erbil’in Ramazan Bayramı’nı da hastane içerisinde geçirecek olduğunu ifade eden Jan Klod Kayuka sonrasında ise ”Bu bayram içerisinde de hastanede ancak bu gidişle inşallah bir sonraki bayrama hastaneden çıkabilir” ifadelerine yer verdi.

Tedavi zamanı boyunca ailesinin yanı sıra sevenleri tarafından da yalnız bırakılmamış olan Mehmet Ali Erbil’in durumu günler geçtikçe iyiye doğru gitmekte. Sosyal medya hesabı üzerinde paylaşımlar da yapmaya başlamış olan ünlü durumdaki şovmene hayranları da 1.000’lerce sayıda mesaj yolluyor.