Denizli ilinin Buldan ilçesi içerisinde kontrolden çıkıp devrildiği açıklanan çöp kamyonunun şoförü olayın yaşanmış olduğu yere gelen itfaiye ekipleri tarafından şoför kabinine koyulmuş olan bir merdiven sayesinde çıkartıldı.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konusu bu kaza, Buldan ilçesinde yer alan Gölbaşı Mahallesinin Nalbant Sokak üzerinde gerçekleşti. Halil Çalışkan yönetiminde bulunan 20 RK 552 plakasına sahip bir çöp kamyonu iddialara bakılır ise freninin ani bir şekilde boşalması sonrasında kontrolden çıkıp yokuş aşağı durumdaki yol üzerinde devrildi. Devrilmiş olan aracın şoförü de araç içinde sıkıştı. Çevrede yer alanların ihbarda bulunması ile birlikte olayın yaşanmış olduğu yere çok fazla sayıda polis ile birlikte itfaiye ve de sağlık ekipleri yönlendirildi. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden itfaiye ekipleri arabanın şoför kabini kısmına merdiven koyarak içeri girdi ve yaralı durumdaki şoförü çıkarttı. Vücudundaki bazı yerler içerisinde kırık olduğu bilgisine ulaşılan Çalışkan olayın yaşandığı yerde hazır bir şekilde bekleyen ambulansla hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü.

Kazayla alakalı olarak bir soruşturma başlatılmış durumdayken, araçtan etrafa dağılmış olan çöpler de olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden başka temizlik ekiplerinin tarafından kısa sürede toparlandı.