Denizli ili içerisinde KOM ekipleri tarafından gerçekleştirilmiş olan operasyon esnasında ünlü durumdaki markaların taklidi olarak yapılan ve faturası olmayan 550 tane kaçak çanta ele geçirilmiş bir durumayken, olayla alakalı 2 kişi de gözaltına alınmış oldu.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konus ubu operasyon Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü (KOM)’nün ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Antalya yolu üstünde görevli durumda bulunan ekipler tarafından gerçekleştirilmiş olan uygulama sırasında koltukların arasına yüklenmiş durumda içinde değişik ebatla birlikte boyutlarda çok fazla sayıda çantanın yer aldığı şüpheli bir tane araba durduruldu. Yapılmış olan kontroller esnasında aracın bagaj bölümünde ve arka koltukların olduğu tarafa yerleştirilmiş durumdaki herhangi bir fatura ile birlikte belgesi olmayan değişik markalara ait kaçak olduğu değerlendirilmiş olan toplamdaki 550 tane bayan çantası ele geçirilmiş oldu.

Yakalanmış olan 2 tane şüpheli şahısla ilgili olarak Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçu sebebiyle adli bir işlem gerçekleştirildi.