Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler 9 gün süren Ramazan Bayramı tatili süresinde çok yoğun bir mesai geçirmiş oldu.

Denizli’ ilinin 52 farklı noktası içerisinde 24 saat boyunca nöbet tutmakta olan itfaiye ekipleri 9 gün içerisinde tam tamına 383 tane olaya müdahalede bulundu.

Denizli ilinin 19 ilçesinde yer alan 52 tane farklı istasyon içerisinde vatandaşların canlarıyla birlikte malını koruyabilmek amacıyla gece ve gündüz nöbet tutmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesinin Başkanlığına bağlı ekipleri 1 Haziran ila 9 Haziran tarihlerinin arasında yer alan Ramazan Bayramı tatili süresince çok yoğun bir mesai harcamış oldu.

İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı olarak çalışan ekipler Ramazan Bayramı tatili süresince İtfaiye Komuta Merkezi’ne gelmiş olan tam 2.143 tane ihbarı değerlendirmiş oldu. Bunun dahilinde 161 tane yangına müdahalede bulunmuş olan itfaiye ekipleri 98 tane de kurtarma operasyonu gerçekleştirmiş oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler öte yandan 10 tane trafik kazası ile birlikte 114 tane farklı görevler olmak üzere toplam olarak 383 tane olay içerisinde görev yapmış oldu.