Denizli ilinde yer alan Acıpayam ilçesi içerisinde geçtiğimiz sene öldürülmüş olan Mutlu Aysel’in görülmekte olan davası esnasında katil zanlısı eşiyle birlikte ablasının damadına ağırlaştırılmış bir şekilde müebbet hapis cezası verildi.

Geçmiş olduğumuz sene Acıpayam ilçesi içerisinde öldürülmüş olan Mutlu Aysel’in davası için Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi içerisinde devam edilmiş oldu. Yapılmış olan karar duruşması esnasında tutuklu durumdaki sanıklardan Aysel’in eşi olan Zeynep Aysel (35) ile birlikte ablasının damadı olan Erdal Ersoy, son defa hakimin karşısına çıkmış oldular. Avukatların da dava esnasında hazır durumda olduğu duruşma esnasında Zeynep Aysel, olayla alakalı azmettiricisi olduğu iddiasını kabul etmeyerek, suçsuz bir durumda olduğundan dolayı beraatını istemekte olduğunu ifade etti. Öteki sanıklardan Ersoy ise suçsuz durumda olduğunu ve beraatını istemekte olduğunu ifade etti.

Verilmiş olan aranın sonrasında kararını açıklamış olan mahkemenin heyeti, sanıklardan Aysel ile birlikte Ersoy’a ”tasarlayıp adam öldürme” şeklindeki suçtan ağırlaştırılmış bir şekilde müebbet hapis cezası vermiş oldu. Cinayeti ise veterinere götürülmüş olan koyun olayı çizmiş oldu

Diğer taraftan, soruşturma dahilinde jandarma ekipleri Zeynep Aysel’in ifadesi içerisinde ağılda yer alan hasta bir tane koyunun kulağını kesmiş olduğunu ve olay gününde ise eşini kontrol edebilmesi amacıyla ağıla çağırmış olduğu esnada nereden gelmiş olduğu kesin olmayan bir tane silah sesi duymakta olduğunu, eşinin ise ani bir şekilde kanlar içinde yere yığılmış olduğunu ifade etmişti.

Kadının çok tedirgin bir durumdaki davranışından dolayı şüphelenmiş olan jandarma ekipleri, kulağı kesilmiş olan koyunun hasta durumda olup olmadığını anlayabilmek amacıyla veterinere götürmüş, gerçekleştirilmiş olan kontrol esnasında ise koyunun hiçbir tane hastalığının bulunmadığı açık bir şekilde ortaya çıkmış idi.