Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Denizli Milletvekili görevinde bulunan Kazım Arslan, ailesi ile beraber tatil amacıyla gitmiş olduğu Antalya ilinde geçirmiş olduğu rahatsızlık sonucunda yaşamını yitirdi.

Kazım Arslan’ın ölmüş olduğu haberi ise kendi kullanmakta olduğu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı. Yapılmış olan paylaşım içerisinde; ”Cumhuriyet Halk Partisinde Denizli Milletvekilimiz olan Sayın Kazım Arslan, bu gece yarısı (7 Haziran Cuma) saatler 00:30 civarında, Antalya ilinin Aksu ilçesi içerisinde bayram tatili amacıyla ailesiyle beraber olduğu evinde geçirmiş olduğu ani rahatsızlık sonrasında vefat etmiştir. Değerli durumdaki milletvekilimizin cenazesi ise daha sonrasında açıklayacak olduğumuz program kapsamında Denizli ili içerisinde defnedilecektir” şeklindeki ifadelerle duyuruldu.

Evli ve aynı zamanda 2 tane çocuk babası olduğu açıklanan Arslan, 2014 senesindeki yerel seçimler esnasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkan Adayı olarak açıklanmıştı. Sonrasında ise 25. ile birlikte 26. Dönem içerisinde Denizli Milletvekili seçilmiş oldu. Sanayi ile birlikte Ticaret, Tabii Kaynaklar, Enerji, Bilgi ve de Teknoloji Komisyonunun Üyeliğini gerçekleştirdi. Arslan en son, 27. Dönem içerisinde tekrardan Denizli Milletvekili seçilmişti.

Arslan’ın cenazesi ise açıklaması yapılacak gün ile birlikte saatte Denizli ili içerisinde defnedilmiş olacak.