Denizli ili içerisinde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nin Tıp Fakültesi içerisinde 6 sene önce eğitime başlamış olan ve beyaz önlüğünü ise babası Doçent Doktor Mustafa Karatepe’nin giydirmiş olduğu Melike Nur Karatepe, mezuniyetle alakalı sevincini ise buruk bir şekilde yaşamış oldu. Yaklaşık olarak 5 sene öncesinde babasını kalp yetmezliğinden dolayı yitirdiğini ifade eden Karatepe sonrasında ise; ”Önlüğümü tam 6 sene öncesinde törende giydirmiş olan babam yaşasaydı Hipokrat yemini de ettirmiş olacaktı” ifadelerine yer verdi.

PAÜ Tıp Fakültesi içerisinden mezun olmuş 145 tane genç ise doktorluğa adım atmış oldu. Mezuniyet töreniyle ilgili olarak PAÜ Spor Salonu içerisinde özel bir program gerçekleştirilirken Vali görevinde bulunan Hasan Karahan, Büyükşehir Belediyesinin Başkan Vekili görevinde bulunan Ali Değirmenci, Garnizon Komutan Vekili görevinde bulunan Albay Bilal Öztürk, Rektör görevinde bulunan Profesör Doktor Hüseyin Bağ, Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Cumhuriyet Halk Parti’li Şeniz Doğan ve de İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir törene katılım gerçekleştirdi.

Program dahilinde Vali görevinde bulunan Hasan Karahan fakültenin birincisi olmayı başaran İdris Sarıkaya’ya diploması ile birlikte plaketini takdim etti. Etkinlik sonrasında mezun olan öğrenciler Hipokrat yemini ettikten sonrasında ise keplerini havaya attılar.