Ünlü modellerden biri olan Deniz Akkaya, geçmiş olduğumuz günler içerisinde annesini yitirdi. Cenaze törenine katılmış olan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkan Adayı olarak açıklanan Binali Yıldırım, taziye amacıyla bir çelenk hazırlamış oldu. Deniz Akkaya ise , Yıldırım’ın yollamış olduğu çelengin cenaze içerisinde gerginlik yaratmasıyla alakalı olarakta hiç kimsenin bilmemiş olduğu bir şeyi açıklayıverdi.

Deniz Akkaya, gazetecilerden biri olan Tuba Kalçık’ın ”Binali Yıldırım’ın da katılmış olduğu cenaze töreni esnasında bi gerilim yaşandı” şeklinde konuşmasının üstüne şu ifadelere yer verdi; ”Evet, buna fazlası ile üzüldüm. Binali Yıldırım, babamın bir iş arkadaşıdır. Cenaze esnasında ise hiç bir şekilde hoş durumda olmayan şeyler yaşanmış oldu. Annemin cenazesi kalktığı esnada yanda farklı bir cenaze bulunuyordu. O cenazeye katılmış olanlar da Binali Bey’in çelengi için tepki göstermişler.

Tepkiler o kadar fazla olmuş ki Binali Bey’in korumalarından bir tanesi; yanıma gelerek ”Çelengi oradan kaldıralım isterseniz” şeklinde konuştu. Ben ise fazlasıyla üzüldüm böyle bir duruma ve de ”Çelengi çok daha fazla öne koyun” şeklinde konuştum. Bu şekilde bir şey asla kabul edilemez. Binali Yıldırım benim babamın dostu, benim ise yarı bir babam sayılmaktadır.