Denizli ili içerisinde öğleden sonra başlamış olan gök gürültülü bir şekildeki sağanak yağış etkisini çok fazla arttırdı. Vatandaşların ise yağan yağmurdan korunabilmek amacıyla bulmuş oldukları battaniyeli yöntem gülümseten görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı.

Parçalı bulutlu bir durumdaki havanın etkili bulunduğu kent içerisinde öğleden sonra başlamış olan yağmur yağışı etkisini çok hızlı bir şekilde arttırdı. Sabah tamamıyla güneşli ve çok güzel olan hava öğleden sonraki saatlerde ise yerini yağmurlu bir havaya bıraktığı için vatandaşlar da bu yağmura hazırlıksız bir şekilde yakalanmış oldu. Yağıştan dolayı trafik içerisinde zaman zaman bir takım aksaklıklarda yaşanmış oldu. Şemsiyesi olmadan dışarı çıkmış olan vatandaşlardan bazıları yağmurdan korunabilmek amacıyla çareyi balkon altlarıyla birlikte kapalı yerlere sığınmakta buldu. Yağışın hala devam etmekte olduğu kent içerisinde yağmur yağışı trafik kazalarını da beraberinde getirmiş durumdayken çok fazla sayıda maddi hasara sahip kaza meydana gelmiş oldu.

Kentin simgesi haline gelen horoz heykelinin hemen önünde 5 tane gencin gitmiş oldukları piknik esnasında kullanmakta oldukları battaniyeyi yağmurdan korunabilmek amacıyla kendilerine şemsiye yaparak altına girmiş olmaları da ilginç görüntülerin meydana gelmesine sebep oldu. Gençlerin bu hallerini görmüş olanlar kendilerini gülmekten hiç bir şekilde alıkoyamadı.