Demet Akalın, yeni çıkartmış olduğu şarkısı Goy Goy isimli şarkısıyla alakalı; ”Benim şarkılarım ile yaz başlamış olacak” ifadelerine yer veren Sinan Akçıl ile alakalı olarak ”Biz yazı çoktan getirdik ki bebeğim” ifadelerine yer vermişti. Akçıl da sonrasında ”Ancak o şarkısını söylemiş olduğu günden bu yana yağmur yağıyor. Yaz ise benim şarkım ile gelir” ifadelerine yer verdi. İkilini arasında yer alan bu sözler de tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu.

Ünlü durumdaki şarkıcı Demet Akalın geçtiğimiz gün fotoğrafının alt kısmında takipçi satmaya çalışmakta olan bir tane kullanıcıya ”Sinan Akçıl’a gidip bir yaz o alabilir! Bizim takipçi satışı ile hiç işimiz olmaz” ifadelerine yer vererek meslektaşına bir gönderme yapmış oldu.

Paylaşmış olduğu gönderiye takipçi satmak için çalışmakta olan birinin yorum paylaştığını gören Akalın, kendisiyle aynı dönemlerde şarkı çıkartmış olan Sinan Akçıl’la alakalı olarak ”Sinan Akçıl’a gidip bir yaz o alabilir! Bizim takipçi satışı ile hiç işimiz olmaz” ifadeleri ile bir gönderme yaptı.

Bir başka takipçisinin ise Sinan Akçıl ile alakalı söylemiş olduğu sözlerle alakalı olarak Demet Akalın’a ”Vuuuh magazin için bir konu çıkarttın” şeklindeki yorumuna da ”Kendisi de bana bugün biraz sallamış! Hayır o şarkı ile bir de utanmamakta da kafa tutmak için, çok komik bu çocuk! Hande Yener ile barışmış olmak bu kadar da rahatsız etmemeli artık insanları” şeklinde bir yanıt verdi.