Denizli ili içerisinde farklı suçlardan dolayı hakkında 150 senelik bir hapis cezası olan ve 5 seneden beri aranmakta bulunan şahıs kısa zamanlı yaşanmış çatışmadan sonra jandarma ekipleri tarafından uzun namlulu otomatik silahlar ile yakalanmış oldu. Şahıs adliye girişi esnasında da kendisini görüntülemekte olan basın mensuplarına tepki gösterip; ”Ben dışarı çıkacağım sizin de haberiniz olsun, çıkınca size de bir kıyak yapabilirim” demiş olması da şaşkınlığa sebep oldu.

Edinilmiş olan bilgilere bakılır ise, gasp ile birlikte yaralama, yağma ve de suç örgütü kurmanın yanı sıra yönetme benzerindeki 9 farklı suçtan hakkında tam olarak 150 senelik bir hapis cezası bulunduğu bilgisine ulaşılan Akif Civli jandarmanın gerçekleştirmiş olduğu başarılı operasyon sayesinde yakalanmış oldu. Şahsın kalmakta olduğu yeri tespit etmiş bulunan jandarma ekipleri hemen sonrasında ise operasyon gerçekleştirdi. Drone’lardan destek alarak gerçekleştirilmiş olan operasyon kapsamında şahsın Pamukkale ilçesi içerisinde kalmakta olduğu adrese baskın gerçekleştiren ekiplerle şahıs arasında kısa zamanlı bir çatışma meydana geldi. Civil sonrasında ise silahını bıraktı ve ekiplere teslim oldu. Jandarma ekiplerinin tarafından zanlı hızlı bir şekilde gözaltına alırken, Civli’le beraber uzi ile birlikte otomatik özellikli pompalı tüfek ve de tabancayla beraber uyuşturucu maddeler de ele geçirilmiş oldu. Şahsın bir zamandır kaçak bir şekilde yaşamakta olduğu ve her yerde güvenlik güçlerinin tarafından aranmakta olduğu ifade edildi.

Şahıs buradaki işlemlerinin hemen sonrasında geniş güvenlik önlemleriyle de adliyeye sevk edilmiş oldu. Şahsın öğlen saatlerine doğru nöbetçi mahkemeye sevk edilmesi konusunda bir beklenti var.