Siirt ili içerisinde 4. kattan düşüp yaşamını yitirmiş olan 4 yaşında bulunan Güralp Gökçe, Denizli ilinin Buldan ilçesi içerisinde gözyaşlarının arasında toprağa verilmiş oldu. Cenaze esnasında oğlunun tabutuna sarılmış olan acılı durumdaki anne; ”Kıymetlim bizler seni cennete yolluyoruz korkma. Bak ben kıyafetlerini de yanımda getirdim asker oğlum benim, seni çok fazla seviyoruz” ifadeleri ile feryat etti.

Edinilmiş olan bilgiye bakılır ise söz konusu bu olay, Siirt ilinde yer alan Yeni Mahalle Devlet Hastanesinin hemen karşısında yer alan bir apartmanda gerçekleşti. Uzman Çavuş görevinde bulunan Yunus Gökçe’yle Hanife Gökçe’nin oğulları 4 yaşında bulunan Güralp Gökçe adlı çocuk penceresinden sarkmış olduğu anda dengesini yitirip 4.. kattan aşağıya düştü. ihbarda bulunulmasının üstüne olayın gerçekleşmiş olduğu yere sevk edilmiş olan 112 Acil Sağlık ekiplerinin gerçekleştirdiği ilk müdahalesinin sonrasında tedavi edilmek amacıyla da Siirt Devlet Hastanesine götürüldü. Gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın yaralı durumdaki çocuk kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitirmiş olan miniğin cansız durumdaki bedeni gerçekleştirilen otopsinin sonrasında annesinin memleketi olan Denizli ilinin Buldan ilçesine getirilmiş oldu. Cenaze ise Buldan Çarşı Camii içerisinde öğle namazını müteakip kılınmış olan cenaze namazının hemen sonrasında mahallenin mezarlığına defnedilmiş oldu. Cenaze esnasında anne Hanife gökçe ile birlikte yakınları da gözyaşlarına boğulmuş oldu.