Cüretkar sahneleri sayesinde dünyanın genelinde çok büyük bir yankı uyandırmış olan ”Grinin Elli Tonu” isimli film içerisinde Jamie Dornan’le başrolleri paylaşmakta olan Dakota Johnson, 2 seneden beri sevgilisi olduğu Coldplay grubunun solistlerinden Chris Martin’in ilişkilerini bitirmiş oldukları ortaya çıkmış oldu.

Başarılı durumdaki oyunculardan Dakota Johnson’la Coldplay isimli grubun solisti olan Chris Martin 2 seneden beri çok güzel bir ilişkiyi yürütmekteydi. Sürpriz bir biçimde ayrılmış olan 29 yaşında bulunan Johnson’la 42 yaşında bulunan Martin’in ayrılmadan hemen önce nişan planları yapmış oldukları bilgisine de ulaşıldı. Daily Mail içerisinde yer almış olan bu habere bakılır ise, ilk defa 2018 senesinin Kasım ayı içerisinde beraber görüntülenmiş olan bu çiftin yakın arkadaşları da ayrılıklarının beklenmeyen bir biçimde gelişmiş olduğunu ve sürekli olarak mutlu görünmekte olduklarını da ifade etti.

Müzisyenlerden biri olan Chris Martin, Johnson’dan daha öncesinde ise İngiliz modellerden Annabelle Wallis’le beraber olduğu konuşuluyor olsa bile bu yalnızca bir iddia şeklinde kaldı. Ünlü ve başarılı durumdaki solist, oyunculardan Gwyneth Paltrow’le 11 sene süren evliliğini 2015 senesi içerisinde sona erdirmişti. Öte yandan çiftin 2 tane de çocuğu bulunmakta. Johnson da Martin’den daha öncesinde Matthew Hitt’le beraberdi.