Denizli ilinde havaalanı içerisinde İran uyruğuna sahip bir kişi midesinde 80 poşetten oluşan uyuşturucuyla yakalandı. Polis ekipleri tarafından son 10 gün içerisinde yapmış olduğu operasyonlar kapsamında 20 tane zehir taciri tutuklanmışken, bir arabada gerçekleştirilen aramada da el fenerinin iç kısmından uyuşturucu ele geçirilmiş oldu.

Denizli ilinin Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesini Müdürlüğüne bağlı ekipler başarılı durumdaki operasyonlarına hiç bir şekilde hız kesmen devam etmekte. Operasyonların arasında en fazla dikkat çekeni de İran’dan yutma yöntemiyle birlikte Denizli iline uyuşturucu sevkiyatı gerçekleştiren şahısların yakalanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon oldu.

Narkotik polis ekipleri hayati yönden fazlası ile tehlikeli durumda bulunan bu yöntemi kullanıp uyuşturucu taşımakta olan bir kişiyi daha yakalamış oldu. Yabancı uyruğuna sahip bir kişinin yutma yöntemini kullanarak İran’dan Denizli iline yüklü bir miktarda uyuşturucu madde getirecek olduğuna yönelik istihbarı bilgiler elde etmiş olan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne bağlı ekipler havaalanı içerisinde çok geniş kapsamlı özel tedbirler aldı. Uçuşun bitirilmesiyle beraber yolcu peronuna inmiş olan İran uyruğuna sahip şüpheli ekipler tarafından takibe alındı ve kıskıvrak bir şekilde yakalandı. Denizli Devlet Hastanesine sevk işlemi yapılan şüphelinin röntgen ile birlikte tomografi görüntüleri esnasında mide ve de bağırsaklarında çok fazla sayıda yabancı cisim yer aldığı tespit edilmiş oldu. Yapılmış olan tıbbi müdahaleyle beraber şüphelinin paketleyip yutmuş olduğu 80 poşet uyuşturucu çıkartıldı. Poşetlerin içinde yer alan 377 gramlık metamfetamin maddesine ise ekipler tarafından el konuldu. Şüpheli durumdaki şahıs işlemlerinin sonrasında çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.