Denizli ili içerisinde, ”zorla çek senet tahsilatı” ile birlikte ”adam kaçırma”, ”yaralama”, ”gasp” ve ”tehdit” suçlarını gerçekleştirmiş olduğu ileri sürülen organize suç örgütü için gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınmış olan 29 tane şüpheliden 13 tanesi tutuklandı. Operasyon esnasında örgütün liderinin ise ”ByLock” kullandığı, çete üyelerinden bazılarının da FETÖ’yle alakalı yayınlar bulundurmakta olduğu tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesi ile birlikte organize suç örgütüne yönelik geçmiş olduğumuz pazar gününde bir operasyon gerçekleştirdi. ”Zorla çek senet tahsilatı” ile birlikte ”adam kaçırma”, ”yaralama”, ”gasp” ve ”tehdit” suçlarına karışmış olduğu ileri sürülen A. K. liderliğinde bulunan suç örgütüne yönelik 21 tane adrese eş zamanlı bir şekilde gerçekleştiirlen operasyon kapsamında, 29 tane şüpheli ekipler tarafından gözaltına alındı. Şüpheli şahısların ev ile birlikte iş yerlerinde gerçekleştirilen aramalarda 11 tane ruhsatsız tabanca, 15 tane av tüfeği, 177 tane mermi, 5 tane kurusıkı tabancayla beraber terör örgütlerinden FETÖ/PDY’ye ait olduğu tespit edilen dökümanlarla kitaplar ele geçirilmiş oldu.

Yakalanmış olan örgüt liderlerinden şüpheli A. K.’nin de daha öncesinde ByLock kullandığından dolayı Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ / PDY soruşturması dahilinde tutuklanıp cezaevine gönderilmiş olduğu, bir zaman geçtikten sonra tahliye edilmiş olduğu, yargılamanın ise hala sürdüğü bilgisine ulaşıldı.