Masterchef isimli programda jüri üyeliği yapmakta olan Somer Sivrioğlu’nun programın editörleri arasında yer alan biriyle ilişkisinin geçmiş olduğumuz aylarda ortaya çıkmıştı. Somer Sivrioğlu, tekrarnalacak İstanbul seçimleri esnasında Ekrem İmamoğlu’na destek vermiş olan isimler arasında yer aldı. Fakat Sivrioğlu’nun İmamoğlu’na destek vermiş olduğu paylaşımın aldınta dikkatleri çekmiş olan ise, bir tane takipçisinin yapmış olduğu MasterChef yorumuna yazdığı cevap oldu.

Geçtiğimiz gün Instagram hesabı üzerinde Şilili yazarlardan biri olan Pablo Neruda ait ”Bütün çiçekleri kesebilecekler, ancak baharı asla durduramayacaklar” şeklindeki sözünü paylaşmış olan Somer Sivrioğlu, fotoğrafın alt kısmına ise ”#herşeyçokgüzelolacak” şeklindeki notu ilave edince Ekrem İmamoğlu’na destek vermiş olduğu ortaya çıktı.

Paylaşım içerisinde dikkatleri çekmiş olan olay da bir tane takipçisinin, İmamoğlu’nu desteklemiş olduğu bu paylaşımdan dolayı gelecek sezonda MasterChef programını sunamayacak durumda bulunduğunu ileri sürmesinin üstüne gerçekleşti. Takipçisine cevap vermiş olan Somer Sivrioğlu da esprili bir dil kullanarak; ”Yapmayın ya, ne kadar da çok korktum şimdi, Sydney Belediyesi da bütün restoranların ruhsatlarını da iptal ederler mi acaba?” şeklindeki ifadelerine yer verdi.