Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesinin Başkanı görevinde bulunan Yusuf Kara’nın kullanmakta olduğu cip, şoförünün kontrolünü kaybedip karşı yöne geçmiş olduğu otomobille çarpıştı. Kaza esnasında Kara ile birlikte otomobilin şoförünün yaralandığı açıklandı.

Kaza ise, dün saatler 12:00 civarında Denizli – Aydın Karayolu üzerinde yer alan Horsunlu Mahallesinin yakın bir bölgesinde gerçekleşti. Buharkent içerisinden Nazilli yönüne doğru seyir halinde bulunan Fırat Tosun, 09 NN 099 plakasına sahip otomobilinin direksiyon kontrolün yitirdi. Kontrolden çıkmış olan otomobil ise orta refüjü de aşarak, karşı şeride kadar geçmiş olduğu ve Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesinin Başkanı görevinde bulunan Yusuf Kara’nın kullanmakta olduğu ciple çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile birlikte 2 tane araçta 1 metrelik yüksek bir alandan şarampole düşmüş oldu.

Hurdaya dönmüş olan otomobilin kırıldığı görülen camından dışarıya fırlayan şoför Fırat Tosun ve Hakim Yusuf Kara ise bu kazada yaralandı. Kara’nın beraberinde yer alan eşi Aysun Kara ile birlikte ikiz kızlarından Şebnem ve de Sevdan Kara ise kazayı hiç bir şekilde yara almadan atlatmış oldu. Yaralı durumdaki vatandaşlar, ambulans ile Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürülerek, tedavi altına alındı. Yaralı durumdakilerin, tedavileri devam ederken polis ekipleri de bu kazayla alakalı olarak bir soruşturma başlatmış durumda.