Denizli ilinin Honaz ilçesi içerisinde şoförünün el frenini çekmeyi unutmuş olduğu tüp yüklü bulunan kamyonet, bahçesine girmiş olduğu evin balkonuna çarpıp durabildi.

Atilla Ö, kullanmış olduğu 20 AAY 762 plakasına sahip tüp yüklü durumdaki kamyoneti Hisar Mahallesinde yer alan Hüseyin Kabasakal Caddesi üstünde yer alan bir tane marketin önüne park edip araçtan aşağıya indi.

Alışveriş amacıyla markete girmiş olan Atilla Ö, kamyonetin yokuş aşağı bir şekilde hareket etmiş olduğunu fark ederek arkasından hızlı bir şekilde koşmaya başladı. Caddeyi takip edip yaklaşık olarak 100 metre kadar gitmiş olan kamyonet, kavşakta yer alan trafik ışığına çarptıktan hemen sonrasında yol kenarında yer alan bir tane evin bahçesine girdi. Ağaçlar ile birlikte evin balkon kısmına çarpmış olan araç devrilip durabildi.

İhbar verilmesinin üstüne olayın yaşanmış olduğu yere itfaiye ile birlikte emniyet ekipleri yönlendirildi. Devrilmiş olan kamyonetin etrafı ise güvenlik şeridine alınmış durumdayken gerçekleştirilen inceleme esnasında mutfak tüplerinde gaz kaçağı bulunmadığı da tespit edilmiş oldu.

Tüplerin farklı araca yüklenmiş olduğu kamyonet ise vinç yardımı ile oradan kaldırıldı. Kazadan dolayı evin balkonu ile birlikte kamyonet içerisinde maddi bir hasar gerçekleşti.

Kamyonetin park edilmiş olduğu yerden hareket etmiş olduğu ve şoförün peşinden koşmuş olduğu anlar iş yerine ait güvenlik kamerasına yansımış oldu.