Kariyerine türkücülük ile başlamış olan daha sonrasında ise oyunculuğa adım atarak ekranlarda görmeye başladığımız Özcan Deniz’in, dizi içerisinde yer alan bir tane sahnede istemeyip cinsel ilişkiye girdikten sonrasında koşa koşa çırılçıplak dereye atlaması ve orada gusül abdesti almış olması, sosyal medyayı da adeta salladı.

Dizi ile birlikte o sahneyi anımsamayan pek çok kullanıcı da sahne ile alakalı yorum yağdırmış oldu. Deniz’in bu söz konusu sahnesi sosyal medya üzerindeki en fazla konuşulan konuların arasına girmiş oldu.

Deniz 2006 senesi içerisinde yapmış olduğu bir röportaj esnasında bahsi geçen sahneyle alakalı olarak şu ifadelere yer vermişti; ”Benim elimde bir tane öyküm bulunuyordu. Aşkın Dağlarda Gezer isimli. Onu ise televizyon için bir dizi yapmıştık. O dizi içerisinde ise bir sahne bulunuyordu. Beraber olmamam gereken birisiyle beraber olmakta ve kendimi günahkar hissetmekteydim. Dereye koşmaktayım, dere kurumuş ancak ben orada ben gusul abdestimi alacağım. Ay ışığı vurmakta ve ben ışık ile orda abdest almaktayım. Fazlası ile estetik bir sinema görseli şeklinde çok büyük bir sahneydi. Tabii ki ben de orada tamamen çıplaktım.”