Sanat yaşamında tam 47 seneyi ardında bırakmış olan 66 yaşında bulunan ünlü sanatçılardan Bülent Ersoy; ”Yaşamını bir film yapalım sende o filmde oyna” şeklinde yapılan teklifi ”Şimdi benim yaşamımda bir milattan önceki kısmı bir de milattan sonraki kısmı var malum olduğu gibi. O yönden kim oynayacak” şeklinde konuştu ve kabul etmedi.

Türk Sanat Müziği’ndeki Diva olarak herkesin gönlünde taht kuran Bülent Ersoy, geçtiğimiz gece Kıbrıs içerisinde bir konser verdi. Sanat yaşamı içerisinde 47 seneyi de ardında bırakmış olan 66 yaşında bulunan sanatçı açıklamasında; ”Heyecanım kesinlikle sönmedi. İlk günde mektep senelerimdeki imtihana girmiş olduğum, hocalarımın karşısına geçtiğimde mahcup olmamak amacıyla her şeyi en iyi olarak yapmaya çalışmakta olduğum günkü gibiyim” ifadelerine yer vererek heyecanının hiç bir şekilde sönmemiş olduğunu da dile getirdi.

Kendisine film tekliflerinin yapılmış olduğunu da ifade eden Bülent Ersoy sonrasında ise; ”Bana bu yönde teklifler geldi, ben bunu hiç istemedim. Şimdi benim yaşamımın bir milattan önceki kısmı birde milattan sonraki kısmı bulunuyor malum olduğu gibi. O açıdan bunu kim oynayacak, hadi beni bu halimle ben oynadım desek veyahut bana benzeyen kim var ki? Okan Bayülgen önerisinde bulundular, onun ise yaşı uymuyor. Bülent Ersoy’u kim oynayabilir bunu bilemiyorum. Fakat onu da benim oynayacak olmam olabilirdi. Ben ise artık biraz yaşlandım.” ifadelerine yer verdi.