Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde yer alan bir çocuk parkında, çocuk görme sebebiyle çıkmış olan kavga esnasında Özgür D. (40), 2 sene önce boşanmış olduğu 31 yaşında bulunan Yasemin Gencer’i kalça kısmından 3 defa bıçaklayarak yaraladı. Bu esnada ise olayın yaşanmış olduğu yerden tesadüf eseri geçmiş olan jandarma ekibi, Özgür D.’yi yakalayarak, kadını da ölümden kurtardı ve polis ekiplerine teslim etti.

Olay ise, dün saatler 19:00 civarında Karşıyaka Mahallesi içerisinde yer alan nikah salonunun arka tarafındaki çocuk parkında meydana geldi. 2 Sene öncesinde boşanmış olan Özgün D. ve Yasemin Gencer’in arasında park içinde, çocuk görme sebebiyle bir tartışma meydana geldi. Tartışmanın ani bir şekilde kavgaya dönüşmesi ile birlikte Özgür D. yanında taşımakta olduğu bıçağı kullanarak eski eşi Yasemin Gencer’i kalça kısmından 3 defa bıçakladı.

Tesadüf eseri olayın yaşanmış olduğu yerden devriye aracı ile geçmekte olan Pamukkale Jandarma Karakol Komutanlığı içerisinde görevli durumdaki 2 tane astsubayla 1 tane uzman çavuş, olaya hızlı bir şekilde müdahale de bulunarak, Özgür D.’yi yakaladı ve kelepçe taktı. Jandarma ekipleri tarafından ihbarda bulunmasının üstüne olayın yaşanmış olduğu yere ambulans ile birlikte polis ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri tarafından da yaralanmış olan Yasemin Gencer’e ise ambulans olay yerine gelene kadar ilk müdahaleyi gerçekleştirmiş oldu. Kelepçe takılıp etkisiz bir duruma getirilmiş olan Özgür D. ise jandarma ekipleri tarafından polis ekiplerine teslim edildi. Ambulans ile birlikte Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olan Yasemin Gencer’in sağlık halinin iyi olduğu bilgisine ulaşılırken, Özgür D. ise ekipler tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne alındı.