Mutlu bir biçimde başlamış olan evliliklerini 3 senelik çekişmeli bir boşanma davasının sonrasında 25 Mart tarihi içerisinde sonlandırmış olan Demet Şener’le İbrahim Kutluay arasında başlayan ”nafaka krizi” çok daha farklı bir boyuta taşınmış oldu.

Eski mankenlerden biri olan Demet Şener’in 11 senelik eski eşine ”Çocuklarımız amacıyla belirlenmiş aylık 32.500 lira tutarındaki nafakayı ödememekte” şeklindeki gerekçeyle başlatmış olduğu icra takibinin sonrasında ise Kutluay, çok sert açıklamalar gerçekleştirmişti. Fakat eski basketbolcu, nafakasını ödememekte olduğunu ve sağlık sigortalarını iptal ettirmiş olduğu iddialarına, tam tersini göstermekte olan dekontları basın ile paylaştı ve yalanladı.

Takvim gazetesi içerisinde yer almış bir habere bakılırsa; İbrahim Kutluay, Demet Şener’e boşandığı esnada mahkeme tarafından belirlenmiş olan 3 milyon Türk Lirası tutarındaki tazminatın yanında el altından birde 2 milyon Türk Lirası daha para vermiş olduğunu açıkladı. ”Bu almış olduğu paranın aylık olarka getirisini de bir açıklasın” şeklinde imada bulunan eski basketbolcu sonrasında ise; ”Eskiden aile olarak yaşamış kişilerin bu duruma gelmesi de benimle birlikte çocuklarım için tamamen bir felakettir” ifadelerine yer verdi.

Eski eşi ile yaşamış olduğu tartışmadan dolayı gündemde bulunan Demet Şener’in, yeni sevgilisi olan Cenk Küpeli’yle de evlilik kararı almış olduğu ileri sürüldü.