Denizli ili içerisinde ekmeğe 25 kuruşluk bir zam geldi. Gelmiş olan zam ile beraber 200 gramlık ekmeğin satılma fiyatı 1 lira 25 kuruş tutarında oldu.

Denizli Fırıncılar Odası’nın tarafından kent içerisinde ekmek için zam kararı alınmış oldu. Ekmeğe gelmiş olan zamla alakalı olarak oda tarafından herhangi bir şekilde açıklama yapılmamışken, kent içerisinde yaşamını sürdüren vatandaşlar da zamma bir tepki de bulundu. En fazla tüketimi gerçekleştirilen gıda maddelerinden bir tanesi ekmeğe yapılmış olan bu zammın fazlasıyla yersiz olduğunu savunmakta olan vatandaşlar, yapılan bu zammın geri alınması konusunda talepte bulundu. Vatandaşların büyük bir kısmı zamma gerek bulunmadığını, 1 Türk Lirası satış fiyatının çok daha iyi olduğunu ifade ederken, vatandaşlardan bazıları da yapılmış olan zam ile ekmek israfının önüne geçilebilecek olduğunu da savunup, zammın tamamen doğru bir karar olduğunu ifade etti.

Fırıncı esnafı da ekmeğe yapılmış olan zamla alakalı olarak açıklama gerçekleştirmekten kaçındı. Bugün itibari ile yapılmış olan bu zammın sonrasında fırıncı esnaflarından bazıları ise rekabet maksatlı olarak ekmeği eski fiyatıyla satmayı sürdürdü. Vatandaşlar ise tekrar ekmeği eski fiyat olarak satılan 1 Türk Lirası tutarından almak amacıyla ucuz ekmek satışı gerçekleştiren fırınların yolunu tutmuş oldu.

Diğer taraftan ise, zammın ilçeler içerisinde de geçerli durumda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.