Usta oyunculardan biri olan Cüneyt Arkın’ın sosyal medya üzerinde sağlık durumuyla alakalı olarak yapılmış olan haberlere, Arkın’a ait Instagram hesabı üstünden şu şekilde bir açıklama gerçekleştirildi. Sosyal medya üstünden yapılmış olan açıklama içerisinde; ”Geçtiğimiz 2 günden beri tekrar bazı sosyal medya hesapları üzerinde sağlık durumuyla alakalı yalan yanlış bir takım haberler yapılıyor. Lütfen bu şekildeki haberlere hiç bir şekilde itibar etmeyin… Sağlık durumu tamamen iyi.” şeklindeki ifadelere yer verildi.

Ünlü ve başarılı durumdaki sanatçının eşi olan Betül Arkın, sosyal medya üzerinde çıkmış olan haberlere çok üzülmekte olduğunun altını çizip; ”Kim, niçin bu şekilde bir şey yapıyor bunu anlamak hiç bir şekilde mümkün değil. Bizler de çok şaşırmakta ve üzülmekteyiz. Kendisi 3 gün önce katılmış olduğu organizasyonda olduğu gibi fazlasıyla sağlıklı. Kimse bu ortaya atılan yalanlara kesinlikle itibar etmesin.” ifadelerine yer verdi.

Cüneyt Arkın geçmiş olduğmuz günler içerisinde bir etkinlikte objektiflere yakalanmıştı. 1977 senesi içerisinde çekilmiş olan İstasyon isimli film içinde Gırgır Ali rolünde kullanmış olduğu otomobili ve asayişi bozmakta olan mafya çeteleri ile komiser Tahsin rolü içinde mücadele ettiği esnada kullanmakta olduğu polis araçlarının yanı sıra 1960’lı senelerde kendisine ait otomobilini görmüş olan Arkın çok büyük bir mutluluk yaşamıştı. İKOD ise, Arkın’a daha öncesinde film içerisinde polis karakterini canlandırdığı esnada kullanmış olduğu otomobillerden bir tanesinin maketini de hediye olarak vermişti.