Denizli ili içerisinde belediyenin kurmuş olduğu çadırda 5.000 vatandaş, ilk iftarını açmış oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tarafından Ulu Cami yanında yer alan alanda kurulmuş olan çadırda Denizli Ticaret Odası tarafından (DTO) iftar verilmiş oldu.

İftar saatinin yaklaşmış olması ile beraber vatandaşlar, çadırın kurulmuş olduğu alana geldi ve burada sıraya girdi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği bu program esnasında belediyenin kurmuş olduğu çadırda 5.000 kişi de ramazan ayının ilk iftarını açmış oldu.

Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, iftar çadırının misafirleri ile bir süre boyunca sohbet ederek ramazanlarını da tebrik etmiş oldu. Bir süre boyunca yemek dağıtımı bölümünde de yer alan Zolan, her gün 5.000 vatandaşı misafir edecek iftar çadırı içerisinde ezanın okunmasının sonrasında ise vatandaşlar ile beraber dua ederek orucunu da açtı.

Kardeşlik ile birlikte dayanışmanın ve de yardımlaşmanın en üst seviyeye çıkmış olduğu Ramazan-ı Şerifin manevi ikliminden istifade edebilme konusunda bir dilekte bulunan Zolan sonrasında ise; ”11 ayın sultanı olan ramazanla beraber bir defa daha buluşabilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Mübarek durumdaki ayın hayırlara vesile olmasını da dilemekteyim. Belediye olarak bu sene içerisinde de ramazan ayı geleneklerimizi sürdürüyoruz. Düzenlemiş olduğumuz bu iftar sofraları ise dayanışma ile birlikte kaynaşmanın bir adresi olmakta. Hepinizin, bütün vatandaşlarımız ile birlikte İslam aleminin de ramazanını tebrik etmekteyim.” ifadelerine yer verdi.