Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde yer alan bir tekstil fabrikasında yangın çıktığı bilgisine ulaşıldı.

Alınmış olan bilgiye bakılırsa, Korucuk Mahallesi içerisinde Pamukkale yolunun üstünde yer alan tekstil fabrikasında saatler 03:30 civarında halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın başladı.

Üretim ile birlikte satış gerçekleştirilen 3 katlı fabrikada yükselmeye başlayan alevlere Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Daire Başkanlığı içerisinde görevli bulunan 130 kişiden oluşan ekip ve 47 tane araçla müdahale gerçekleştiriliyor.

Denizli – Pamukkale yolunun üstünde yer alan ve turistlere özel olarakta satış mağazasının yer aldığı tesise gelmiş olan çalışanlar, depoda yer alan malzemeleri yangından kurtarabilmek amacıyla adeta seferber oldular. Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan iş makinelerinin de kullanılmakta olduğu bu çalışmalarda tankerler ile su takviyesi gerçekleştirildi.

Yangından dolayı kara yolunun Pamukkale yönü de ulaşıma kapatılmış bir durumda.Fenalık geçirmiş olan fabrika çalışanlarına ise 112 Acil Servis ekipleri tarafından müdahale gerçekleştirildi. 250 insanın istihdam edilmiş olduğu bilgisine ulaşılan bu fabrikanın yanmasını da çalışanlar gözyaşları içerisinde izledi. İçerisinde tekstil ürünleriyle beraber kimyasal maddelerin yer aldığı fabrikadaki yangını söndürmeyle alakalı çalışmalar ise aralıksız olarak devam etmekte.