Usta oyunculardan biri olan Demet Akbağ’ın eşi 58 yaşında bulunan Zafer Çika, 12 Mart tarihinde İzmir ilinde geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda yaşamını yitirmişti.

Yılmaz Erdoğan da vefasını bir defa daha gösterip yönetmenliğini yapmış olduğu Çok Güzel Hareketler 2 isimli program içerisindeki oyunları Çika’ya ithaf etmiş oldu.

Demet Akbağ ile birlikte Zafer Çika’nın yakın dostlarından biri olan Yılmaz Erdoğan, dün akşam üstü Kanal D’de ekranlara gelen Çok Güzel Hareketler 2 isimli programının yeni bölümünü, Zafer Çika’ya ithaf etmiş oldu. Erdoğan, bölüm sonrasında yapmış olduğu konuşması esnasında çok duygusal anlar yaşamış oldu. Yılmaz Erdoğan, konuşması esnasında şu ifadelere yer verdi; ‘2Komedyenlerin yası güldürme ile olur. Bugün ise Zafer Çika’nın anısına oynamış olduk. Tüm alkışlar, tüm ziller Zafer Çika için çalsın…”

Eşi, trafik kazası esnasında yaşamını yitiren Demet Akbağ, yaşamış olduğu acıyı şöyle tarif etmişti; ”Acı durumdaki haberi almış olduğumuz an itibariyle arayan ve soran, elimizi tutmuş olan, acımızı paylaşmış olan, yaşam arkadaşım Zafer’imi, Ali’min babasını en samimi hisleri ile uğurlayan, tanıyan ve tanımayan herkese çok çok teşekkür ediyorum.”

Yılmaz Erdoğan, cenaze esnasında yakın arkadaşlarından biri olan Zafer Çika’yı son yolculuğuna uğurladığı esnada törende fenalaşmış olan çiftin Ali ismindeki oğlunu da sakinleştirmişti.