Türk sinemasında Sultan lakabına sahip usta oyunculardan Türkan Şoray’ın, rol arkadaşlarından Kadir İnanır hakkında yapmış olduğu açıklaması çok fazla şaşırttı. Şoray; ”Kadir fazlasıyla kibirli, sizce de ı şekilde değil mi? Neyse ya şaka yaptım, şaka.” ifadelerine yer verdi.

Yeşilçam’daki efsane isimlerden biri olan Türkan Şoray, kendisine özel olarak açılmış olan bir resim sergisi içerisinde samimi açıklamalar yaptı.. Şoray, pek çok filmde rol almış olduğu usta isimlerden Kadir İnanır ile ilgili konuştu.

Öğrencilerin açmış olduğu ”Gönüllerden Tuvallere Türkan Şoray” isimli sergisini fazlası ile beğendi. Görmüş olduğu bu büyük ilginin karşısında ”Ben bu sevgi ile 100 sene daha yaşarım” ifadelerine yer vererek gözyaşlarını hiç bir şekilde tutamadı.

Türkan Şoray 50 senelik sinema kariyeri içerisinde oynamaktan en fazla keyif almış olduğu kişinin Kadir İnanır olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. Posta tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, Türkan Şoray; ”Ben seneler içerisinde onun adını hep söylemekteyim. Ancak o benim ismimi hiç bir şekilde anmamakta. Bu sebepten dolayı da biraz küsüm. Kadir fazlasıyla kibirli, sizce de o şekilde değil mi? Neyse ya şaka yaptım, şaka” ifadelerine yer verdi.

Türkan Şoray ayrıca kendini bir star olarak görmemekte olduğunu ve güzel bulmadığını da da ifade etti.