Denizli ilinde ”zorla çek senet tahsilatı” ile birlikte ”yaralama ve adam kaçırma” ve ”tehdit ve gasp” suçlarına karıştıkları ileri sürülen organize suç örgütünün üyelerine gerçekleştirilen operasyon kapsamında 29 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipleri, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesi ile birlikte organize suç örgütüne yönelik olarak pazar gününde bir operasyon gerçekleştirdi. ”zorla çek senet tahsilatı” ile birlikte ”yaralama ve adam kaçırma” ve ”tehdit ve gasp” suçlarına karıştıkları ileri sürülen A. K. liderliğinde bulunan suç örgütüne yönelik olarak 21 farklı adrese eş zamanlı bir şekilde gerçekleştiirlen operasyonda, 29 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipleri, Özel Harekat Şubesinin ekipleriyle beraber suç örgütü üyelerine ait olduğu ifade edilen gece kulübüne de bir baskın gerçekleştirdi. Gece kulübünün yakınında yer alan iş yerinin güvenlik kamerası tarafından da baskının yaşandığı an, saniye saniye kaydedildi. Görüntüler içerisinde, gece kulübü baskınından sonrasında şüphelilerden bazılarının, üstlerinde tabancayla yakalanmamak amacıyla silahları bahçeye attıkları da görüldü. Polis ekipleri, gece kulübünün bahçe kısmında yer alan 3 tane tabancaya, incelenmek amacıyla el koydu. Organize suç örgütü tarafından işlenmiş olan suçlar dahilinde 53 kişinin mağdur durumda olduğu, bir kısmını savcılığa şikayette bulundukları da ifade edildi.