Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyinin Engelliler Meclisi tarafından Dünya Otizm Günü sebebiyle gerçekleştirmiş olduğu etkinlik esnasında engelli durumdaki çocuklar ve de aileleri bir aradaydı.

Dünya Otizm Günü’nün etkinlikleri dahilinde Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Denizli At Çiftliği içerisinde çok özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Programa ise Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyi Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci, Engelliler Meclisinin Başkanı görevinde bulunan Sevil Güngör, DENTAŞ Özel Eğitim ile Oktay Mersin Özel Eğitim Uygulaması Okulunun öğrencileri ile birlikte aileleri, Denizlispor Kulüp Başkanı görevinde bulunan Ali Çetin, öğretmenler ve çok fazla sayıda davetli katılım gerçekleştirdi. Çocuklar ise aileleriyle beraber zaman geçirmenin yanında ata binip çok güzel bir gün geçirmiş oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Kent Konseyindeki Engelliler Meclisi Başkanı görevinde bulunan Sevil Güngör, Engelliler Meclisi’nin bütün etkinlikleri içerisindeki amacının engellilerin ve ailelerinin toplum ile olan uyumunu sağlayabilmek olduğunu ifade etti. Güngör ayrıca ”Bizleri bu nokta içerisinde hiç bir şekilde yalnız bırakmamakta olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Kent Konseyinin Başkanı görevinde bulunan Ali Değirmenci ve Denizlispor Kulüp Başkanı görevinde bulunan Ali Çetin’e teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Etkinlik kapsamında ailelerle birde sayı yarışması gerçekleştirildi. Yarışma sonucunda ise 5 tane veliye Değirmenci ve de Çetin tarafından Denizlispor kulübüne ait forma verildi.