Denizli ili içerisinde Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Büyükşehir Belediyesinin Başkan adayı olarak gösterilen Osman Zolan, 31 Mart Mahalli İdareler seçimini %50.57’lik bir oy oranı ile kazandı. Zolan ayrıca, 19 tane ilçe içerisinde AK Parti’den Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiş olan Merkezefendi haricinde bütün ilçelerden rakiplerine fark atıp 2. defa zaferle çıkmış oldu.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, 2014 senesindeki seçimlerine bakılırsa 31 Mart Mahalli İdareler seçimi esnasında oy oranını arttırmayı başardı. 2014 senesindeki seçimde %45.20 oranıyla, 277.178 tane seçmenin oyunu almayı başarıp Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı seçilmiş olan Zolan, bu seçim esnasındaysa oy oranını %50.57 oranına çıkartarak, 321.755 tane seçmenin oyunu almayı başardı. En yakın rakiplerinden biri olan Millet İttifakı’nın İYİ Parti’den aday olarak gösterilen Ümit Bahtiyar ise %43.88 oranında 279.227 tane seçmenin oyunu almayı başardı.

Girmiş olduğu seçim zaferi esnasında Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanlığını 2. defa oyunu arttırıp kazanmış olan Osman Zolan, ilçeler esnasında da rakiplerine fark atmayı başardı. AK Parti’den Muhammet Subaşıoğlu’nun seçim esnasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olan Şeniz Doğan’a kaptırmış olduğu Merkezefendi ilçesi haricinde bütün ilçelerde Zolan, almış olduğu oylar sayesinde 1. oldu.