Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından nisan ayında gerçekleştirilmiş olan uyuşturucu operasyonları kapsamında gözaltına alındığı açıklanan 60 şahıstan 15 tanesinin adliyeye sevk işlemleri yapıldı. 15 tane şahıstan 11 tanesi de çıkartıldıkları mahkemeler tarafından tutuklanmış bir durumdayken öte yandan operasyonlarda değişik çeşitlerde uyuşturucu maddeler de ele geçirilmiş oldu.

Operasyonlar ise Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Edinilmiş olan bilgiye bakılır ise, İstanbul ilinden, Denizli iline uyuşturucu maddeler sevk edip, ticaretini yapmaya çalışmakta olan bir grubu yakın takibe aldığı açıklanan polis ekipleri yaklaşık olarak 4 ay devam eden takipten sonra harekete geçti. Şüpheli şahısların kente uyuşturucu getirmekte olduğu aracı Denizli-İzmir yolu üzerinde durdurmuş olan polis ekipleri araç içinde gerçekleştirdikleri aramalarda 5 farklı poşete konulmuş 502 gramlık metamfetamin ele geçirmiş oldu. Araç içerisinde yer alan 1 tanesi yabancı uyruklu 2 tane şüpheli de gözaltına alındı.

Denizli Narkotik Suçlar ile Mücadele Şubesinin Müdürlüğünün görevlileri tarafından Nisan ayında gerçekleştirilmiş olan başarılı operasyonlar sonucunda kentte toplamda 583 gramlık bir metamfetamin, 50 gramlık eroin, 126 gramlık esrar, 53 tane ecstasy hap, 54 tane uyuşturucu hap şeklinde kullanılmakta olan sentetik ecza ve 18 köklük bir kenevir ele geçirildiği açıklandı. Operasyonlar esnasında 60 tane şüpheli şahısın hakkında ise yasal işlem gerçekleştirildi. Uyuşturucu madde ticaretinin suçu dahilinde adli makamlara sevk edilmiş olan 15 tane şüphelinin 11 tanesi de çıkartıldıkları mahkemeler tarafından tutuklandı.