Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde bir tane kumaş katlama fabrikasında çıktığı açıklanan yangın, itfaiyenin 3 saat süren müdahalesi ile birlikte söndürüldü. Yangın esnasında çok büyük çaplı bir maddi zararın meydana geldiği açıklandı.

Merkezefendi ilçesinde yer alan Zafer Mahallesi’ndeki kumaş katlama fabrikası içerisinde, saatler 01:00 civarında bir yangın çıktı. Tesiste yer alan tonlarca kumaş ile birlikte polyester malzemelerden dolayı alevler kısa zaman içinde yayıldı. Çevre sakinlerinin ihbarda bulunmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı durumdaki ekipler, hızlı bir şekilde bu bölgeye sevk edildi. İtfaiye ekipleri, fabrikada alevlerin kapalı alan içerisinde olmasından dolayı tesisin dışında yer alan kepenklerle beraber duvarları kırdıktan sonra yangına müdahalede bulunabildi. Tesisin 6 tane farklı noktasından müdahale etmeye başlayan ekipler, yangını ise yaklaşık olarak 3 saat devam eden çabadan sonra kontrol altına almış oldu. Tesis içerisindeki söndürme çalışmaları esnasında 25 tane itfaiye aracı ile birlikte 40 tane personel görev almış oldu.

Tekstil fabrikaları içerisinde üretilmiş olan kumaşların, tesise getirilmekte olduğu, burada ise satışa hazır bir durumda katlanıp, paketleme işlemi yapıldıktan sonra yeniden üretildiği fabrikaya yollandığı da ifade edildi. Büyük bir çapta maddi zarara sebep olan bu yangının çıkış sebebinin belirlenmesi amacıyla da çalışma başlatılmış durumda.